راه اندازی سایت هزینه‌های بسیاری را در بر دارد. بسیاری از کاربرانی که قصد طراحی وب سایت دارند، بسیاری تصور می‌کنند هزینه راه اندازی سایت بسیار زیاد است و اصلا مقرون به صرفه نیست؛ اما اکنون ما قصد داریم در این مطلب به هزینه راه اندازی سایت اینترنتی بپردازیم تا کاربرانی که قصد راه اندازی وب سایت دارند با آگاهی کامل در این باره به هدفشان برسند و بدانند چگونه می توان این هزینه را به حداقل رساند.

موارد مختلفی در تعیین قیمت یک سایت حرفه‌ای تاثیر گذار است که اکنون به شرح هر یک می‌پردازیم.

 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه راه اندازی وب سایت حرفه ای  

1- هزینه دامنه سایت

دامنه سایت آدرسی است که توسط آن همه می‌توانند به سایت‌تان دسترسی داشته باشند همانند آدرس: google.com که آدرس سایت گوگل می‌باشد. پسوند‌های سایت بنا به کار و فعالیت سایت متفاوت خواهد بود. از (com، ir، eduو ...). شما می‌توانید دامنه‌ مورد نظر خود را برای مدت ۵ سال یا یک سال اجاره نمایید و تا زمانی‌که اجاره بهای آن را پرداخت کنید سایت متعلق به شما خواهد بود. در صورتی که از پرداخت اجاره در زمان مقرر خودداری نمایید دامنه مجدد آزاد خواهد شد و خریدار دیگری می‌تواند آن را تهیه  این دامنه ها بصورت سالانه یا پنج ساله اجاره می شود و تا مادامی که پرداخت اجاره بها را انجام دهید سایت متعلق به شماست. در صورتی‌که از پرداخت اجاره در موعد مقرر خودداری کنید دامنه مجددا آزاد شده و خریدار جدید می‌تواند مالک آن شود.

  

2- هزینه هاست یا سرور سایت

به بیانی ساده هاست فضایی از یک سرور هست که ۲۴ ساعته به اینترنت متصل است و با قرار دادن سایت طراحی شده بر روی هاست وب سایت‌تان در سر تا سر دنیا در دسترس خواهد بود. در نهایت افراد می‌توانند با وارد کردن آدرس سایت یا همان دامنه در صفحات مرورگر وارد سایت شما شوند. هر هاست بنا به فضا و کیفیت آن می‌تواند از ۱۰ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان در ماه برای شما هزینه در بر داشته باشد. البته عوامل زیادی در قیمت هاست تاثیر دارد که اکنون به ذکر تنها دو مورد فضا و کیفیت بسنده می‌نماییم. 


شما می توانید برای مطالعه ادامه این مطلب صفحه زیر مراجعه نمایید:

https://www.webpouya.com/blog/item/300-the-cost-of-professional-website-design.html